Jak wybrać słuchawki dla dzieci?

Słuchawki dla dzieci powinny nieco różnić się od tych, które są używane przez osoby dorosłe. Przed zdecydowaniem się na zakupienie takich słuchawek, warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Głośność

Kupując słuchawki dla dzieci, powinno się przede wszystkim sprawdzić ich głośność. Dzieci zwyczajnie nie powinny słuchać zbyt głośno muzyki. Dlatego też nie powinno im się kupować słuchawek, które są w stanie grać bardzo głośno. Może to ostatecznie wpłynąć na późniejsze problemy ze słuchem. Słuchawki takie powinny więc mieć odpowiednie ograniczenia, które uniemożliwią dziecku słuchanie zbyt głośno muzyki. Na rynku są również dostępne specjalne słuchawki przystosowane do używania właśnie przez dzieci, które są odpowiednio zabezpieczone i to takie warto przede wszystkim kupować.

Wygląd

Przy zakupie słuchawek dla dzieci, liczy się również ich wygląd. Dziecko z pewnością doceni, kiedy słuchawki będą kolorowe, albo będą przedstawiały jego ulubione postacie z bajek, czy gier. Dzieci, szczególnie te młodsze gadżety takie traktują jak zabawki. Dlatego też, jeżeli chce się kupić dziecku odpowiednie słuchawki, to warto zabrać je do sklepu, aby samo sobie je wybrało. Warto w takim przypadku wybrać się do sklepu, gdzie jest bardzo duży wybór takich słuchawek. Z pośród nich z pewnością dziecko będzie w stanie znaleźć idealne dla siebie.Z pewnością samodzielnie wybranymi słuchawkami będzie się chwaliło w szkole.

Słuchawki ochronne dla dzieci dostępne są między innymi w profesjonalnym sklepie muzycznym drumcenter.pl

Zestaw perkusyjny Pearl dla amatorów

Pearl w dzisiejszych czasach jest jedną z najbardziej renomowanych firm, która specjalizuje się w produkcji perkusji dla profesjonalistów i amatorów. Na niezawodnych bębnach marki Pearl grają najwięksi perkusiści z całego świata, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości wykonania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaki zestaw perkusyjny tej marki jest godny polecania na start.

Zestaw perkusyjny Pearl dla amatorów

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z perkusją w pierwszej kolejności powinny bardzo dokładnie sprawdzić zestaw Pearl Roadshow, który można nabyć już za niecałe 2000zł. Zestaw ten jest dedykowany głównie dla nieco starszych graczy. Pearl Roadshow jest zestawem w 100% kompletnym, czyli mamy do czynienia z trzema profesjonalnymi tomami, stołkiem, talerzami (hi-hat i crash/ride) oraz statywami. W przystępnej cenie (około 2000zł) otrzymamy również pokrowiec, który wyposażony jest w dwa komplety pałek.

Bestseller Pearl Export

Pearl Export to zestaw za niecałe 3000zł, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających i najbardziej wybrednych perkusistów. Perkusja wykonana jest w całości z mahoniu, czyli z materiału z którego produkowane są najlepsze zestawy perkusyjne na rynku. Warto wspomnieć również i o tym, że statyw został dodatkowo wzmocniony, dzięki czemu znacząco poprawiła się jego wytrzymałość i stabilność. Pearl Export to gwarancja udanej inwestycji.

Co warto wiedzieć o marakasach?

Marakasy to instrumenty, które wywodzą się z prostych grzechotek wykonywanych z tykwy. Wypełniana była ona kamyczkami lub nasionami. Rączkę instrumentu stanowiła natomiast szyjka owocu czy drewniany uchwyt. Grzechotki tego rodzaju wykorzystywano do wielu obrzędów magicznych.

Marakasy – skąd się wywodzą?
W niektórych plemionach Afryki Wschodniej na marakasach grają jedynie kobiety. Stoją one w kilkuset osobowych grupach i rytmicznie nimi potrząsają. Poza tym grzechotka traktowana jest jako wyrób kobiecy. Pierwsze grzechotki, z których wywodzą się marakasy właśnie, pochodzą z Ameryki Łacińskiej. Są to tzw. grzechotki naczyniowe, wykonywane z tykwy lub nieglazurowanej terakoty.

Nowoczesne marakasy
Dzisiaj marakasy najczęściej wykonywane są z suszonego owocu drzewa guira, które wypełnione jest twardymi pestkami. Ich korpusy niekiedy produkuje się z tykwy, drewna, łupiny kokosa czy bakelitu. W środku umieszcza się nasiona lub śrut. Co ciekawe w Ameryce nadal spotkać można wiele odmian marakasów. Maruga to na przykład pojedynczy marakas wykonany z tykwy lub blachy, który nie kiedy nie posiada rączki, chequere to marakas duży bez rączki, ale opleciony paciorkami, a achere de oya to grzechotka z dużej wysuszonej fasoli meksykańskiej. W zespołach grających sambę na ogół wykorzystuje się natomiast cabazę. W Europie marakasy pojawiły się w latach 30. XX wieku, kiedy przywędrowała moda na latynoską muzykę.

Dźwięki Cajonu

Osoba nie należąca do tzw. światku muzycznego może mieć problem z rozpoznaniem i nazwaniem niektórych egzotycznych instrumentów. Do tej szacownej grupy bez wątpienia zaliczyć możemy Cajon, który jest dość specyficznym instrumentem perkusyjnym pochodzącym z Peru.

Cajon – cechy charakterystyczne

Cajon jest instrumentem perkusyjnym, który przeciętnemu laikowi przypomina zwyczajną drewnianą skrzynkę, z której wydobywa się dźwięk. Budowa instrumentu jest jednak znacznie bardziej złożona, a każdy element specjalnie dobrany i wyważony. Cajon składa się z 6 drewnianych ścianek, z czego pięć stanowią ściany grubsze, a ostatnia jest po prostu cienką sklejką. Tylna ścianka dodatkowo wyposażona jest w specjalny otwór, dzięki któremu pełni funkcję płyty rezonansowej. Wewnątrz skrzynki ulokowane są specjalne struny i sprężyny, które pod wpływem uderzenia odpowiedniej ścianki zaczynają drżeć, prowadząc do wydobywania się dźwięku przypominającego werbel.

Po więcej informacji zajrzyj pod TEN link.

Cajon – rodzaje

Cajon to instrument, który możemy spotkać w wersji tradycyjnej i wersji „mini”. Wybierając idealny instrument dla siebie powinniśmy wziąć pod uwagę nasze potrzeby i zasoby finansowe. Zakup pełnego zestawu etnicznego Cajonu wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego dokonują go głównie profesjonalne firmy muzyczne. Do „użytku własnego” zdecydowanie wystarczy wersja „mini” Cajonu, która jest zdecydowanie tańsza i idealnie nadaje się do pogrywania od czasu do czasu dla czystej przyjemności.

Metronom – urządzenie niezbędne

Każdy członek elitarnego światka muzycznego wie, czym jest metronom i jak istotne jest jego zastosowanie, zwłaszcza w karierze młodych muzyków, dopiero rozpoczynających swoją drogę artystyczną.

Do czego przydaje się nam metronom?

Metronom, zwany również taktomierzem i miaromierzem służy przede wszystkim do zachowania tempa granego utworu muzycznego. Jest to szczególnie ważne podczas gry z całym zespołem muzycznym, gdyż bez zachowania należytego rytmu wprowadzamy do utworu chaos i kompletną dezorganizację. Ćwiczenia z metronomem szczególnie istotne są dla początkujących perkusistów, których pierwotnym zadaniem jest nadanie odpowiedniego rytmu.
Oprócz tego, metronom znalazł także zastosowanie przy komponowaniu nowych utworów muzycznych, które jest niezmiernie trudną sztuką wymagającą słuchu absolutnego i wyobraźni.

Powstanie metronomu

Powstanie metronomu datuje się już na początek wieku XIX. Już wówczas odkryto, jak dużą rolę w powodzeniu muzycznego występu odgrywa odpowiedni rytm. Pierwsze metronomy w niczym nie przypominały obecnych miaromierzy dostępnych na rynku. Pierwotna wersja obudowana była drewnem, a kształt metronomu przypominał ścięty ostrosłup. Współczesne metronomy zbudowane są głównie z plastiku i ebonitu (zobacz tutaj).
Rozróżniamy dwa rodzaje metronomu: elektryczny i mechaniczny. Metronomy mechaniczne coraz trudniej jest jednak znaleźć ze względu na to, że tradycyjny mechanizm ze sprężyną został już niemal całkowicie wyparty przez nowe, elektryczne rozwiązanie.